هارد باکس یا جعبه سخت چیست؟

هارد باکس یا جعبه سخت چیست؟ آیا سوال شما نیز هست؟

پاسخ به این پرسش سخت نیست به خصوص اینکه در کنار پانیذباکس باشید، در کنار ما باشید تا هر نوع اطلاعاتی در زمینه هارد باکس نیاز دارید در بخش مقالات ما دریافت کنید.

 

هارد باکس یا جعبه سخت چیست؟

هارد باکس یا جعبه سخت ، نوع دیگری از جعبه هایی ست که در صنایع جعبه سازی و بسته بندی پانیذباکس تولید می شود.

تکنولوژی تولید این نوع جعبه متفاوت از سایر انواع جعبه هاست . این نوع جعبه ، یخاطر سختی جنس ، و استحکامی که به دست می هد ، حس بسیار دلپذیری به end user کالا منتقل می کند و به طبع آن احساس قیمتی بودن کالای درون جعبه انتقال می یابد. مغزی این نوع مقوا در شدت استحکام آن بسیار موثر است.

انواعی از این جعبه وجود دارد که با دست تولید می شود که البته فاقد زیبایی ، دقت و ظرافت تولید تکنولوژیک این محصول است. این جعبه در صنایع چاپ و بسته بندی پانیذباکس کاملا ماشینی تولید شده و دقت و ظرافت به کار رفته در آن قابل قیاس با انواع تولید شده دستی این محصول نیست. (منبع)

مانند انواع دیگر جعبه ، به سبب وجود قابلیت چاپ با تنوع بالا، فرد گستره وسیعی از طرح و رنگ را می تواند برای جعبه اش داشته باشد.

 

ویژگی های هارد باکس چیست؟

  • مقاومت و ماندگاری بسیار بالا نسبت به جعبه های مقوایی ساده هم از لحاظ مواد و هم ظاهر
  • محافظت و حفظ امنیت تمام عیار از محصول
  • امکان اضافه کردن طرح های مختلف، تصاویر و برجستگی های متعدد به جعبه سخت
  • حفظ و افزایش ماندگاری اسم برند نزد مشتریان
  • ایجاد تصور بهتر نسبت به محصول و کیفیت آن
  • جعبه ای با احساس لمس لذت بخش
  • امکان وارد کردن خاصیت مغناطیسی به جعبه
  • ظاهری ساده و در عین حال بسیار لوکس و جذاب

 

ساختار یک هارد باکس (چگونگی ساخت و تولید)

 

جعبه های سخت از دو قسمت اصلی تشکیل میشوند: جعبه مقوایی چند لایه و لایه ی بیرونی از جنس نئوپان. هنگام برش نئوپان میتوان چندین سوراخ داخل جعبه ایجاد نمود و داخل آن از آهنربا استفاده کرد. افزودن فضای مغناطیسی یکی از ویژگی های معمول در ساخت هارد باکس هاست که علاوه بر حس لوکس بودن تمام عیار، فضای امنیتی بسته را نیز بیشتر میکند.

دومین و حیاتی ترین مرحله از ساخت جعبه سخت، استفاده از کاغذ نازک و انعطاف پذیری است که برای مطابقت با نئوپان برش داده میشود. این کاغذ که مقدمات ظاهر زیبای جعبه سخت را فراهم میسازد، به داخل و خارج آن چسبانیده میشود و پس از آن هیچ نئوپانی قابل تشخیص نیست.

یکی دیگر از مزایای هارد باکس، استفاده از عناصر تجملی روی آن است که از انواع مغناطیسی، برجستگی های مختلف، اکلیل و یا سایر روش های برتر چاپی استفاده میشود. این فرایند ها به طور مرتب در حال تغییر هستند تا نیاز فزاینده مصرف کنندگان را پاسخگو باشد.

حالا که با هاردباکس یا همان جعبه سخت آشنا شدید به شما پیشنهاد میکنیم مقاله “نکات مهم در تولید هاردباکس” را نیز مطالعه بفرمایید تا با نکات مهم تولید هاردباکس در پاینذباکس نیز آشنا شوید.

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *